Stránky scorpio-lv.sk pre skvalitnenie služieb využívajú cookies. Prehliadaním stránky scorpio-lv.sk súhlasíte s ich používaním. Ďalšie informácie
Súhlasím

Logo

logo Návštev:

Facebook

facebook

Eurokalkulačka

SKK:
EUR:
Konverzný kurz: 30,1260 Sk
Profil firmy

O firme

   Začiatok 90-tych rokov bol typický vznikom mnohých nových firiem a spoločností. V tomto období, presnejšie v júni 1992, bola založená aj firma Scorpio s hlavným zameraním predaj elektroniky na predajnej ploche 80m2 (ako jedna zo sedemnástich firiem v Leviciach poskytujúcich tento predaj). Následne bola otvorená predajňa Papierníctvo so zameraním na predaj kancelárskych potrieb, no hlavne tlačív potrebných pre vedenie účtovníctva. O dva roky bola z dôvôdu rozšírenia sortimentu presťahovaná do väčších priestorov na Štúrovej ulici. Síce v roku 2002 došlo k jej predaju, funguje do dnes. V snahe rozšíriť ponuku bola neskôr otvorená ďalšia predajňa - Autohobby so zameraním na predaj autopotrieb pre motoristov. Túto predajňu sme žiaľ z dôvodu zaujímavejšej ponuky zrušili pre Orange a neskôr Sony centrum.


   Od svojho vzniku zaznamenáva firma postupný rozvoj, ktorý sa odzrkadľuje v rozsahu ďalších obchodných aktivít.


   V roku 1997 sa firma stala autorizovaným predajcom mobilného operátora Globtel, a o tri roky zastávala pozíciu ako jedna z prvých značkových predajní Globtel - neskôr Orange. (Táto bola takmer po desiatich rokov odstúpená.)


   V roku 1999 firma otvorila ako PRVÁ na Slovensku značkovú predajňu Sony Centrum, ktorá zastrešuje výhradne túto celosvetovú značku.


   V roku 2002 prešla firma značnými zmenami, kedy presťahovala predajne Elektro a Sony do spoločných priestorov a následne bol rozšírený predaj o bielu techniku a to všetko už na ploche 800m2.


   V roku 2005 sme boli jedným zo zakladateľov celoslovenskej siete predajcov bielej a čiernej techniky Euronics, ktorá združuje takmer 9400 predajní v celej Európe.


   Dňa 25.03.2009 sme otvorili franchisovú predajňu Telefonica O2.


   Rok 2009 bol veľkou zmenou v rozlohe predajnej plochy. Z dôvodu výstavby hotela v blízkosti predajne sme boli nútení presťahovať predajňu do centra mesta (vedľa centrálnej tržnice) na ploche 300m2.


   V roku 2011 (apríl) sme prevzali ďalšiu predajňu Telefonica O2 v Partizánskom, ale z vážnych osobných dôvodov sme v apríli 2013 predajňu O2 odstúpili.


   A následne v roku 2014 v októbri sme na vlastnú žiadosť ukončli spoluprácu s O2 Slovakia aj v Leviciach.


   V roku 2017 bolo rozhodnuté že predajňa Elektro bude zrušená. Po celoročnom výpredaji však došlok zmene rozhodnutia nakoľko stály zákaznici ktorý boli zvyknutý, že je snaha im pomôcť s akýmkoľvek tovarom a problémom a že nájdu v predajni dlhoročné s kúsenosti sa rozhodlo predajnu ponechať. Avšak už z určitou úpravou sortimentu, a to hlavne vypustením veľkých spotrebičov. Až neuveriteľný je fakt, že zo všetkých predajní elektro, od roku 1992 ostala predajňa Scorpio Elektro do dnešného dňa.


V súčasnosti je zmnený sortiment na stránke v odseku Náš sortiment.